MEDYCYNA ESTETYCZNA

Botox

Botox jest zabiegiem ostrzykiwania, dzięki któremu możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie poszczególnych mięśni. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, mięsień „zapomina” o skurczu, co skutkuje wypoczętym i naturalnym wyglądem.
W zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A.
Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom mimicznym wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy. Preparat ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. Botox jest także zabiegiem zapobiegającym powstawaniu zmarszczek, zaleca się go jako profilaktykę.
Zabiegu nie należy wykonywać częściej niż co 3 miesiące.

Jakie uzyskujemy efekty po zabiegu?

Efekt Botoksu widoczny jest po upływie około 10 dni od momentu wykonania zabiegu. Mięśnie się rozluźniają, zmarszczki ulegają spłyceniu, nadając wypoczęty wygląd. Efekty utrzymują się około 4-6 miesięcy. Jest to uwarunkowane indywidualnymi predyspozycjami pacjenta na działanie toksyny botulinowej. Zalecana jest wizyta kontrolna po upływie dwóch tygodni od wykonaniu zabiegu.

Botox– toksyna botulinowa znajduje zastosowanie w wygładzaniu:

pionowych zmarszczek czoła
poziomych linii czoła tzw. lwiej zmarszczki
promienistych zmarszczek – tzw. „kurzych łapek”

Jak przebiega zabieg i czy jest bolesny?

Zabieg jest szybki i praktycznie bezbolesny, nie wymaga użycia znieczulenia. Po wcześniejszym wywiadzie z pacjentem, lekarz przystępuje do wykonania zabiegu, wykonując kilka nakłuć w obszarze, na którym występują zmarszczki. Czas trwania zabiegu to około 30 min.

Wskazania:

- zmarszczki mimiczne górnej części twarzy (wokół oczu, poprzeczne na czole, pomiędzy brwiami)
- zmarszczki dolnej części twarzy
- nadpotliwość dłoni i stóp

Przeciwskazania:

- ciąża i okres karmienia piersią
- choroby autoimmunologiczne
- stosowanie antybiotyków
- zaburzenia przekaźnictwa nerwowego

MEZOTRAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa jest obecnie najlepszym zabiegiem poprawiającym kondycję i elastyczność skóry. Wprowadzane substancje aktywne, ze względu na małe cząsteczki, docierają w głębsze warstwy naskórka, aż do skóry właściwej. Dzięki temu uzyskujemy poprawę jej nawilżenia i napięcia. Zabieg możemy wykonywać na każdym obszarze skóry (twarzy, szyi, dekolcie, udach, ramionach, skórze głowy).
Skóra narażona jest na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki czy promieniowanie słoneczne. Zabieg mezoterapii igłowej daje możliwość odwrócenia lub zahamowania niekorzystnych zmian w skórze.

Na czym polega zabieg

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na śródskórnych iniekcjach, poprzez które wprowadzamy preparaty odżywcze i nawilżające. Zabieg wykonuje się metodą mikronakłuć w miejsca, które chcemy odżywić. Efekt mikronakłuć pobudza skórę do pracy, włókna kolagenowe zmuszone są do regeneracji, a co za tym idzie, do wytwarzania i namnażania nowych komórek kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za napięcie i sprężystość skóry.

Co dają nakłucia skóry?

Na powodzenie zabiegu składają sie nie tylko wyspecjalizowane preparaty, ale również same nakłucia skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset), które:

- poprawiają metabolizm komórek skóry
- stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny
- przyczyniają się do powstania nowych naczyń krwionośnych
- poprawiają mikrokrążenie
- stymulują regenerację skóry – wymianę na nowe komórki
- hamują tworzenie się szkodliwych wolnych rodników
- wpływają na prawidłowe odżywienie skóry
- kombinacja witamin

Preparaty i koktajle witaminowe dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Może to być czysty kwas hialuronowy odpowiedzialny za nawilżenie naszej skóry. Dostępne są równiej koktajle witaminowe, dzięki którym możemy poprawić koloryt skóry, odżywić i poprawić jej elastyczność.
Unikalna kombinacja witamin w preparatach zawierających witaminy z grupy B czy witaminę C, pozwala też walczyć z cieniami pod oczami. Specjalnie dobrany skład preparatów możemy zastosować również w walce z cellulitem i poprawić jakość skóry. Tu najlepiej sprawdzają się preparaty zawierające w swoim składzie l-karnitynę, kofeinę czy wyciąg z karczocha.

Zabieg mezoterapii igłowej poprawia krążenie i odżywia komórki skóry głowy. Możemy wzmocnić włosy i powstrzymać ich wypadanie. Odpowiednie preparaty stymulują i aktywizują komórki do odbudowy struktury włosa.

Jakie efekty uzyskujemy po zabiegu?

- poprawa kondycji skóry
- spłycenie drobnych zmarszczek
- poprawa elastyczności i napięcia skóry
- poprawa kolorytu poprzez przyspieszenie mikrokrążenia w tkankach
- zniwelowanie cieni pod oczami
- zmniejszenie cellulitu
- zahamowanie wypadania włosów
Natychmiastowym rezultatem jest wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry.
Rezultatem długotrwałym jest korygowanie zmarszczek, przywrócenie gładkości i gęstości skóry.

Ile zabiegów należy wykonać?

Liczba wykonywanych zabiegów uzależniona jest od stanu i kondycji skóry. Zalecany jest program dwufazowy zabiegów mezoterapii igłowej. Pierwsza faza – faza uderzeniowa, jest wykonywana od 3 do 4 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Druga faza – faza podtrzymująca, to 3 zabiegi wykonywane w odstępach comiesięcznych.

Jak przebiega zabieg i czy jest bolesny?

Nakłucia są wykonywane strzykawką z bardzo cienką igłą. Po zabiegu widoczne są ślady na skórze w postaci małych pęcherzyków z preparatem. W zależności od techniki i preparatu jakiego użyjemy, pęcherzyki utrzymują się kilka godzin. Iniekcje są mało bolesne. Można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Czas trwania zabiegu to 40-60 min.

Wskazania:

- drobne zmarszczki
- brak jędrności i elastyczności skóry
- cienie pod oczami
- cellulit
- wypadanie włosów

Przeciwwskazania:

- ciąża i okres karmienia piersią
- stany zapalne skóry
- aktywna opryszczka

NICI PDO

Jak działa nić PDO ?
PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.
Nić PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego.
Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

First Lift jest zabiegiem dedykowanym przede wszystkim pacjentom w wieku 30 – 65 lat.

Wskazania:

Twarz

- poziome i pionowe zmarszczki czoła
- lifting czoła
- obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
- wiotka tkanka, opadające brwi
- dolna powieka – worki pod oczami
- policzki
- wyraźny fałd nosowo-wargowy
- rowek policzkowo - jarzmowy
- fałd podbródkowy
- fałd marionetkowy (linie marionetki)
- V lifting
- opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
- fałd skóry na policzku
- pomarszczone policzki

Ciało

- fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
- ujędrnianie i kształtowanie piersi
- zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach
- niewrażliwa tkanka podskórna i skóra (po zabiegach liposukcji)
- otyłość – ramiona, brzuch, żebra, uda, pośladki

RODZAJE NICI PDO

First Lift – rewitalizacja – prosta, cienka nitka do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry. Służy do usuwania drobnych zmarszczek, cieni wokół oczu, „zmarszczek palacza”, mezoterapii. Można ją stosować na twarzy i szyi, dekolcie, ramionach, pośladkach, brzuchu.

First Lift Screw – delikatny lifting i odnowa – skręcona nitka przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry. Zapewnia efekt delikatnego liftingu. Idealna do stosowania na czole, policzkach, do uniesienia konturu twarzy i wygładzenia bruzd nosowo wargowych.

First Lift Barb 4D – lifting i stymulacja – wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków, gęsto rozłożonych w dwóch kierunkach, tzw. „czterech wymiarach”, stąd nazwa nici. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Nić rozpuszcza się w organizmie do 210 dni, intensywnie stymulując produkcję nowego kolagenu, elastyny a także kwasu hialuronowego i zwiększając tym samym napięcie i jędrność skóry. First Lift Barb 4D jest odpowiednia do liftingu czoła, brwi, policzków i linii żuchwy.

W zależności od kondycji skóry, efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat.

Zabieg nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć.
Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni.
Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10 – 14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni).
Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Przeciwwskazania:

- ciąża, okres karmienia piersią
- choroby autoimmunologiczne
- niewyrównana cukrzyca
- tendencje do powstawania bliznowców
- aktywne zakażenia okolicy zabiegu
- choroba nowotworowa
- infekcje wirusowe (opryszczka)
- choroby drobnoustrojowe (np. katar)
- gorączka

PLAZMA MED

Przełom w niechirurgicznym liftingu i wygładzaniu powiek!
Nowa technologia leczenia strumieniem jonów i elektronów PLAZMA niweluje zmarszczki, blizny, rozstępy i poprawia owal twarzy.

Wskazania:

- Opadające rysy twarzy
- Opadające i pomarszczone powieki (zastanawiasz się nad chirurgiczną blefaroplastyką)
- Zmarszczki na twarzy
- Wiotka i zwisająca skóra podbródka
- Znamiona na twarzy
- Brodawki łojotokowe, brodawki płaskie, kurzajki, brodawki nitkowate
- Pajączki i znamiona naczyniowe na twarzy
- Drobne teleangiektazje na ciele
- Rozstępy
- Blizny, w tym blizny po cesarskim cięciu
- Wypryski i stany zapalne towarzyszące trądzikowi (punktowe zastosowanie uzupełniające terapię dermatologiczną skóry trądzikowej)

JAK WYGLĄDA ZABIEG:

W zależności od problemu na który stosujemy fulgurację prądem stałym Plazma skóra może być wcześniej znieczulana iniekcyjnie (tylko w przypadku zabiegów medycznych) lub za pomocą maści znieczulającej. U wielu pacjentów, zwłaszcza w przypadku zabiegów kosmetycznych, Plasma Jett nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.

PO ZABIEGU:

Podnoszenie powiek
- Opuchlizna i drobne strupki schodzą po 4-8 dniach
- Rekonwalescencja trwa 2 tygodnie, a po trzech widoczny jest efekt ostateczny wygładzenia i uniesienia powiek
- Aby nie doszło do zakażenia, przez 2 tygodnie staramy się nie dotykać powiek, nie stosujemy makijażu
- Unikamy sauny, solarium i słońca

Usuwanie kurzych łapek i innych zmarszczek

Redukcja blizn

Redukcja rozstępów

Usuwanie kurzajek, brodawek itp.

- Drobne strupki powinny odpaść w ciągu 1-2 dni
- Zalecamy stosowanie po zabiegu srebra koloidalnego, kremu z kwasem hialuronowym lub uniżelu (stymulacja gojenia)
-Ze względu na ryzyko zakażenia nie należy dotykać rękami leczonego obszaru, zrezygnować z makijażu i balsamów
- W okresie rekonwalescencji unikamy sauny, solarium i słońca

Trądzik aktywny

- Ze względu na ryzyko zakażenia nie należy dotykać rękami leczonego obszaru, unikać makijażu
- Unikamy sauny, solarium i słońca

Lifting Twarzy

- Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i specjalnej pielęgnacji pozabiegowej

PRZECIWWSKAZANIA:

- ropne ostre procesy zapalne
- epilepsja
- obecność przedmiotów metalowych na powierzchni zabiegowej
- zaawansowana miażdżyca
- zagrożenia zatorami
- nowotwory
- zakrzepy
- zastawki serca
- zapalenie mieszków włosowych
- alergia i inne choroby skóry
- choroby tarczycy
- hemofilia
- cukrzyca- trudności w gojeniu
- wszelkie metalowe,tytanowe elementy wszczepione w ciało typu:
implanty, śruby w stawach, kościach, blaszki w czaszce itp
- kolczyki i metalowe podkórne implanty- body piercing- jeżeli można do zbaiegu wyjąć element- to zabieg można wykonać i potem umieścić ozdobę w ciele
- problemy skórne, róża
- choroby onkologiczne
- inne choroby niekontrolowane lub trudno kontrolowane
- padaczka
- Ciąża i karmienie piersią
- metalowe implanty w leczonej powierzchni
- wszczepiony rozrusznik serca
- Żylaki

ZALECENIA POZABIEGOWE:

Nie wolno korzystać z : sauny, basenu, kriokomory, wysiłku fizycznego(także fitness), gorących kąpieli oraz gorącego prysznica, - przez 7 dni, światła słonecznego ( opalanie), solarium - 14 dni po zabiegu, nie wolno używać w miejscu wykonywania zabiegu drażniących preparatów, kosmetyków na bazie alkoholu, mydła, dezodorantów, antyprespirantów itp- przez 3 dni, unikamy makijażu- 3 dni. Nie używamy kosmetyków i lekóz złuszczających i drażniących ( np. z kwasami,Wit C itp.) - minimum 14 dni po zabiegu.

JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ZABIEG:

Podnoszenie powiek - wykonujemy jednorazowo, zabieg można powtórzyć, ale nie wcześniej niż po 4 tygodniach

Kurze łapki i inne zmarszczki - spłycają się po jednym zabiegu, powtórzenie nie jest konieczne

Zabiegi na blizny i rozstępy- wykonujemy w zaleconej serii w odstępach 2 tygodni

Trądzikowe zmiany z dużym stanem zapalnym - wyciszamy za pomocą Plasmy, jednak podstawą leczenia trądziku jest terapia dermatologiczna, a Plasma jest zabiegiem uzupełniającym

Lifting twarzy, drugiego podbródka i szyi wymaga 5-6 zabiegów co 4 dni

Usuwanie kurzajek, brodawek itp. nie wymaga powtórzeń procedury


Copyright © 2017 Projektowanie i Pozycjonowanie - Produkcja Stron