MAKIJAŻ PERMANENTNY - to proces umiejętnego wprowadzenia pigmentu ze specjalnie wybranej mieszanki kolorystycznej do głębszych warstw skóry.
Makijaż permanentny można porównać do tatuażu, w żaden sposób nie przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu, choć na trwałe pozostaje na skórze. Dlatego często sięgają po niego Panie, które żyją w pośpiechu i szkoda im czasu na codzienne zabiegi przed lustrem. Gdy zdecydujemy się wypełnić barwnikiem usta, podkreślić brwi i ozdobić linią powieki, w zasadzie pozostaje nam przed wyjściem jedynie przypudrowanie cery czy wytuszowanie rzęs.
Dodatkowo, makijaż permanentny pozwala na ukrycie niewielkich mankamentów urody, np zlikwidowanie widocznych asymetrii i wyrównanie konturów brwi czy ust.
Ten rodzaj makijażu nie pozostaje na naszej twarzy na zawsze. Odcień pigmentu stopniowo znika w ciągu kilku lat od wykonania zabiegu, więc po tym czasie możemy z niego zrezygnować, odświeżyć lub też zdecydować się na zupełnie nową barwę.

WAŻNE INFORMACJE PRZED ZABIEGIEM:
Przeciwwskazania:

- ciąża i karmienie piersią
- choroby nowotworowe (zabieg można wykonać po uzyskaniu zgody lekarza, po upływie około roku od zakończenia chemioterapii. W trakcie leczenia nie można wykonywać zabiegów)
- cukrzyca (uregulowana - wyłącznie z zaświadczeniem od lekarza prowadzącego)
- leki: pochodne wit A (stosowane w leczeniu trądziku np. Izotek), sterydowe, uspokajające, nasenne, przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne, antydepresyjne, grzybobójcze, antybiotyki
- epilepsja
- choroby układu odpornościowego
- infekcje dróg oddechowych
- choroby zakaźne (żółtaczka, AIDS, gruźlica, inne)
- opryszczka (w aktywnej fazie i niezagojona)
- astma
- wysokie ciśnienie krwi
- choroby serca, kardiopatie, zawał, zastawka serca, rozrusznik, wszczepiona elektroda itp.
- hemofilia, choroby krwi, hepatopatia, krwawienia
- infekcje, gorączka, stany podgorączkowe
- bielactwo
- patologie neurologiczne
- upośledzenia pracy układu chłonnego, żylnego
- choroby wątroby, nerek
- choroby siatkówki i rogówki oka
- anemia, osłabienie organizmu
- alergia na środki znieczulające zawierające lidokainę, takie jak np. maść EMLA
- bliznowce

Makijaż permanentny BRWI

Pielęgnacja PRZED zabiegiem:

1.Brwi najlepiej nie regulować przez ok. 1 miesiąc, daje to możliwość idealnego doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi
2.Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich, jeśli skóra jest zbyt sucha – należy ją nawilżyć, zgrubiała i matowa – wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłusta – oczyścić (bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, skóra jest wówczas gładka, elastyczna i przy odpowiedniej pielęgnacji – nawilżona.
Nie wykonujemy tych zabiegów w krótkim czasie przed zabiegiem, tak by skóra zdążyła się zregenerować do dnia zabiegu.
3.Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment i pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i utrzymują sie w takim stanie dłuższy czas.
4.W dniu zabiegu nie pijemy mocnej kawy, nie przyjmujemy leków rozrzedzających krew, alkoholu. Jeśli to możliwe umawiamy się na zabieg w godzinach dopołudniowych – łatwiej wtedy znosimy ból.
Zmęczenie i stres obniżają próg bólu.

Pielęgnacja przez 10 dni PO zabiegu:

1.Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
2.Po zabiegu kolor brwi jest intensywny, zblednie nawet do 50%. Utrata części koloru jest normalna. Nie odrywamy strupków! Mogą wystąpić blizny lub odbarwienia.
3.Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
4.Nie należy chodzić do sauny, solarium, korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp. Nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych.
5.Brwi należy nawilżać raz dziennie przez pierwsze 3 dni, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą kremu Alantan lub Bepanthen. Skóra potrzebuje dostępu powietrza dla prawidłowego procesu gojenia, dlatego niewskazane są kremy tłuste lub na bazie wazeliny.

UWAGA!!! W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia!

Po zagojeniu:

Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Solarium i nadmierne opalanie może prowadzić do szybszego blaknięcia makijażu, a nawet do poważnych odbarwień. Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.

Makijaż permanentny OCZU

Pielęgnacja PRZED zabiegiem:

1.Istotne jest, żeby zadbać o nawilżenie i wygładzenie skóry powiek.
2.W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć, warto przed zabiegiem przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki lub Aescin (tabletki ziołowe z wyciągiem z nasion kasztanowca).
3.Dobrze jest również wyspać się bezpośrednio przed zabiegiem, aby oczy były wypoczęte.
4.Sztuczne rzęsy muszą być ściągnięte do zabiegu. Można je znów założyć ok 2 tygodnie po poprawce.
5.Na zabieg przychodzimy bez makijażu oka.
6.W dniu zabiegu nie pijemy mocnej kawy, nie przyjmujemy leków rozrzedzających krew, alkoholu. Jeśli to możliwe umawiamy się na zabieg w godzinach dopołudniowych – łatwiej wtedy znosimy ból. Zmęczenie i stres obniżają próg bólu.

Pielęgnacja przez 10 dni po zabiegu:

1.Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
2.Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami, niż zalecane przez linergistkę.
3.Nie należy chodzić do sauny, solarium, korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp. Nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych.
4.Nie stosować cieni i maskary do rzęs.
5.Krem pod oczy i na powieki wklepywać w odległości 0,5 – 1 cm od pigmentowanych kresek.
6.Skóra potrzebuje dostępu powietrza dla prawidłowego procesu gojenia, dlatego niewskazane są kremy tłuste lub na bazie wazeliny.

Makijaż permanentny UST

Pielęgnacja PRZED zabiegiem:

1.Obowiązkowo należy przyjmować tabletki HEVIRAN 800 – 2 razy dziennie przez 3 dni przed zabiegiem. Lek ten, jest preparatem przeciwwirusowym, chroni przed wystąpieniem opryszczki. Aktywna opryszczka uniemożliwia nam wykonanie makijażu trwałego, zabieg powinniśmy wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego zagojenia się opryszczki. Nieregularne przyjmowanie HEVIRANU lub całkowity brak przyjmowania HEVIRANU upoważnia nas, do odmówienia wykonania zabiegu i przesunięcia wizyty na dalszy termin. HEVIRAN jest lekiem na receptę!
2.Ważne jest, żeby zadbać o nawilżenie i wygładzenie powierzchni ust. Spierzchnięte i spękane usta słabiej przyjmują pigment.
3.Można wykonać kilka zabiegów mikrodermabrazji, kawitacji lub delikatnych peelingów. Dzięki nim skóra stanie się wygładzona i nawilżona.
4.Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym usta są bardziej wyraziste, mają bardziej soczysty kolor i utrzymują się w takim stanie przez dłuższy czas.
5.W dniu zabiegu nie pijemy mocnej kawy, nie przyjmujemy leków rozrzedzających krew, alkoholu. Jeśli to możliwe umawiamy się na zabieg w godzinach dopołudniowych – łatwiej wtedy znosimy ból. Zmęczenie i stres obniżają próg bólu.

Pielęgnacja przez 10 dni PO zabiegu:

1.Przez 3 dni po zabiegu obowiązkowo należy przyjmować 2 razy dziennie tabletki HEVIRAN 800.
2.Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
3.Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
4.Nie należy chodzić do sauny, solarium, korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp. Nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych.
5.Usta należy nawilżać raz dziennie przez pierwsze 3 dni, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu z witaminą E, wzmacniającego ochronę skóry. Skóra potrzebuje dostępu powietrza dla prawidłowego procesu gojenia, dlatego niewskazane są kremy tłuste lub na bazie wazeliny.
6.Po zabiegu kolor ust jest intensywny, zblednie nawet do 50%. Utrata części koloru jest normalna. Nie odrywamy strupków! Mogą wystąpić blizny lub odbarwienia.

UWAGA!!! W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia!

Po zagojeniu:

1.Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Pigment pod wpływam promieni UV może odbarwiać się.
2.Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.
3.Usta będą wyglądać świeżo i kusić kolorem, gdy zastosujemy nawilżacze i błyszczyki do ust.


Copyright © 2017 Projektowanie i Pozycjonowanie - Produkcja Stron